Przegląd informacji na temat wody alkalicznej

Coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na wytwarzanie wody alkalicznej. Wszystko za sprawą właściwości takiej wody. Z naszego artykułu dowiesz się, czym jest woda alkaliczna, jakie ma właściwości i jak ją samemu wytworzyć.

Czym jest woda alkaliczna?

Wiele osób z branży dietetycznej oraz medycznej zaleca picie wody alkalicznej, ponieważ oczyszcza ona organizm. Woda tego typu pochłania również wolne rodniki. Woda ta jest zasadowa i dzięki temu pomaga w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej w ludzkim organizmie. 

Jakie właściwości ma woda alkaliczna?

Woda alkaliczna to woda o odczynie zasadowym – czyli ponad pH 7. Ciekawostką jest, że chemiczna woda również jest o takim samym odczynie. Ludzka krew natomiast ma odczyn pH 7,35-7,45. W takiej wodzie występuje wysoki poziom jonów wodorotlenkowych. Dzięki wspomnianym jonom woda alkaliczna bardzo szybko dostarcza niezbędnych składników do organizmu. Co więcej, również dzięki temu ma zdolności przeciwutleniające oraz pozytywnie wpływa na przemianę materii. Ludzki organizm wchłania toksyny poprzez pokarm oraz intensywną aktywność fizyczną. Wszystko m.in. przez dostępną żywność, która zawiera substancje konserwujące zakwaszające organizm. 

Jak zrobić wodę alkaliczną?

Coraz więcej osób decyduje się na wytwarzanie wody alkalicznej, ponieważ jest to bardzo proste. Klarowny proces wynika również z samych właściwości wody i jej odczynu. Zachodzący proces zamieniający wodę polega na zmianie odczynu i zawartości stężenia wodorotlenowych oraz wodorowych. Omawiając aspekt wytwarzania wody alkalicznej, należy dodać, że proces ten jest całkowicie odwracalny. Jak stworzyć taką wodę? Za pomocą jonizatora. Takie urządzenie można zakupić w specjalistycznych sklepach tj. Media Sklep. Wystarczy nalać do jonizatora zwykłą wodę. Za pomocą procesu elektrolizy dochodzi do zjonizowania wody. Zasadowa woda i  ta alkaliczna kumulują się wokół katody, a woda kwaśna koncentruje się wokół anody, która jest dodatnia. Po procesie jonizacji świeża woda alkaliczna i kwaśna powstaje w określonej ilości. Uzależnione jest to od zakupionego urządzenia np. w Media Sklep