Baterie umywalkowe i wannowe – przegląd popularnych modeli

Armatura i bateria wannowa w sklepie superbateria.pl czeka na wszystkich klientów, którzy aranżują swoje łazienki! Łazienka to miejsce, w którym podobnie, jak w sypialni relaksujemy się po trudach całego dnia. Niestety tylko szczęśliwcy mogą sobie pozwolić na dużą wannę, a nawet wannę z prysznicem! Większość z nas żyje w niewielkich mieszkaniach w bloku, gdzie powierzchnia łazienki nie przekracza pięciu metrów kwadratowych. Takie warunki nie sprzyjają instalacji wanny. Jak wybrać kran wannowy z prysznicem i na jaka baterię wannową warto się zdecydować? Przeczytajcie!

Baterie do wanny stojące – kiedy warto w nie zainwestować?

Baterie do wanny stojące są najlepszym rozwiązaniem dla nowoczesnych łazienek w nowym budownictwie. Jeśli posiadasz dużą łazienkę i marzysz o przestronnej wannie lub wannie z prysznicem, nic nie stoi na przeszkodzie! Baterie stojące są dużo większe w porównaniu z tradycyjnymi bateriami ściennymi. Pięknie zdobią wnętrze łazienki. Cena baterii do wanny wolnostojącej https://superbateria.pl/baterie-wannowe jest dość wysoka, ale warto zainwestować, ponieważ służy przez wiele długich lat wszystkim domownikom. Stojące baterie są oszałamiające! Producenci tworzą je w różnych stylach, tak aby każdy mógł znaleźć produkt szyty na miarę swoich potrzeb. Jeśli aranżujesz łazienkę w stylu śródziemnomorskim, skandynawskim lub glamour postaw na złote i miedziane armatury. Złoto w połączeniu z białymi lub marmurowymi płytkami daje niepowtarzalny efekt elegancji i luksusu. 

Czym wyróżnia się bateria do wanny podtynkowa

Bateria do wany podtynkowa to idealny wybór dla małych i minimalistycznych łazienek, gdzie każdy centymetr powierzchni jest na wagę złota. Tego typu bateria idealnie przylega do ściany i nikomu nie przeszkadza. Nie ma możliwości, aby ktoś się o nią zahaczył, czy uderzył. Baterie ścienne montuje się w starym budownictwie, ponieważ układ rur nie pozwala na nowoczesne baterie stojące. 

Jak dbać o armaturę łazienkową?

Armatura łazienkowa w szczególności baterie wannowe i prysznicowe zasługują na specjalną pielęgnację. Dlaczego? Sprzęt jest narażony na nieustanny kontakt z wodą. Z kolei woda pozostawia osad i zabrudzenia, które wpływają na wygląd armatury. Co więcej, nieczyszczone sitka i wylewki gromadzą różnego rodzaju zanieczyszczenia, które z czasem mogą uniemożliwiać jednostajny przepływ wody. Zdecydowanie warto po każdej kąpieli bawełnianą ściereczką wycierać do sucha prysznic i kran, tak aby zetrzeć osad.